Google Earth Uçus Simülatörü Kullanma

Eurasiapilot Uçuş Simülatörü Merkezi olarak, Modüler ATPL Uçuş Eğitiminde en önemli eğitim modülü süreçlerinden IR ( Instrument Rating / Alet Uçuş Eğitimi) hazırlık Eğitimi vermekteyiz.

IR uçuş eğitimi hazırlık eğitimindeki amaç ; Pilot adayının eğitim sürecinde zamandan tasarruf ve başarılı olması amaçlanmakta.

İstanbul Uçul Simülatörü Merkezi bünyesinde, Yer dersi sınıflarımız,Cessna 172 simülatörümüz ile eğitimler verilmekte. Uçuş Simülatörümüzde Garmin 100 ve analog ekran desteğiyle eğitim verilmekte.

Deneyimli  Ir ( Instrument Rating) Eğitimi konusunda pilotlarımızın eşliğinde, adaylar gerçek uçuş eğitimi aşamasında eğitimlerinin başarılı geçmesi ve zamandan tasarruf yapmalarının Feedbacklarini almanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Ayrıca adaylar opsiyonel olarak Airbus 320 ( A 320 ) uçuş simülatöründede pratik yapma imkanına sahip olabilmektedirler.

https://www.ucussimulatoru.com/simulator-ucus-ir-instrument-rating-egitimi-3226.html

IR ( Instrument Rating) eğitimde;

10 Saat : Yer dersi 

15 Saat : Simülatör Uçuşu 

Eğitimi almaktadır.

Simülatör Uçuşu eğitiminde;

15 saatlik simülatör uçuş planlaması normal adaylar için oryante olmaya yeterlidir, adayın kendi isteği ve ihtiyacına istinaden uçuş öğretmeni tarafından ekstra uçuş teklif edilebilir. Hedef adayın gerçek eğitimine başladığında maddi manevi ve zaman olarak kaybını önlemek ve kendine olan özgüvenini sağlamaktır.

 1. Preflight Preparation (METAR,TAF,SWC-Flight Plan-NOTAMs-Charts)
 2. ATC clearances
 3. SIDs
 4. VOR navigation
 5. NDB navigation
 6. Intercepting and tracking VOR radials
 7. Intercepting and tracking NDB bearings
 8. Low Altitude Enroute chart use and orientation
 9. Airway orientation with instruments and charts
 10. Standard& half standard rate turns
 11. Steep Turns
 12. Recovery from unusual flight attitudes
 13. Constant  rate climbs/descents
 14. Holding & Holding Entry Procedures
 15. STARs
 16. Non-precision Approaches(VOR, NDB, LOC)
 17. Precision Approaches (ILS)
 18. Circling & Missed Approach

Eurasiapilot Uçuş Simülatörü Merkezi bünyesinde konumlanan tam fonksiyon aktif Airbus 320 simülatörümüz ve deneyimli A320 pilotlarımızın eşliğinde, hava yolu type rating eğitim süreçlerine seçilen pilot adaylarına eğitimlerinde başarı sağlamak amacı ile  eğitime hazırlık desteği vermekteyiz.

Adayların zorlu ve elenme riski oldukları type rating süreçlerine A320 simülatör ve deneyimli A320 pilotlarımız ile başarılı bir type rating eğitimine hazırlığını yapma imkanına sahip olacaktır.

NOT: Eğer ki eksiklikleriniz belirtirseniz eksik olduğunuz nokta giderilebilir ve o konuda yer dersi ve uçuş planlanır.Hedef size faydalı olmaktır 

https://www.ucussimulatoru.com/airbus-320-simulator-egitimi-3172.html