Taksim Dayı Taksimde, Taksim Dayı'nın İlk Kez Taksim'e Gittiği Anlar

Taksim denilince aklınıza ilk olarak ne geliyor diye bir soru sorsam, sanıyorum sayacağınız üç dört şeyden bir tanesi de ‘Taksim dayı’ olacaktır.

Sosyal medyanın 2019 yılında hayatımıza soktuğu insanlardan biri olan Muammer Topal, bir sokak röportajı sırasında kendisine İngilizce olarak yöneltilen "Taksim'e nasıl gidebilirim?" sorusuna verdiği ilginç yanıtla bir anda gündeme oturmuştu.

Topal’ın bu videosu, sosyal medya platformlarında milyonlarca kez izlendi. Tekrar tekrar farklı videolarla birlikte montajlanan bu eğlenceli video, her seferinde ilgi çekmeyi başardı. Hatta bazı şarkılarla remixleri dahi yapıldı. O andan itibaren internette “Taksim dayı” olarak anılmaya başlanan Topal’ın, 30 yılı aşkın senedir İstanbul’da yaşamasına rağmen bir kez dahi Taksim’e gitmediği ortaya çıktı. 

Yaşlı adamın gördüğü ilgiden yararlanmak isteyen bir televizyon kanalı, Topal’ı alarak Taksim’e götürdü. Etrafını saran insanların inanılmaz ilgisiyle bir anda neye uğradığını şaşıran ‘Taksim dayı’, vatandaşların fotoğraf isteklerini kırmadı. 

İnternette yayılan bir sokak röportajı ile fenomen olan 'Taksim dayı' ilk kez Taksim'e gitti.

Bir sokak röportajında kendisine İngilizce yöneltilen "Taksim'e nasıl gidebilirim?" sorusuna sürekli 'Taksim' yanıtı vermesiyle Türkiye'de ve dünyada sosyal medya fenomeni haline gelen 'Taksim Dayı' yeniden gündemde.

30 yıldır İstanbul'da yaşayan ve gerçek ismi Muammer Topal'ın daha önce hiç Taksim'e gitmediği ortaya çıktı.

Show Haber muhabirleri ile Taksim'e giden 'Taksim Dayı', kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyenlerin ilgi odağı oldu.